Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz Ortodonti)

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi (INVISALIGN-aligner)

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi, sabit ortodontik tedaviye alternatif bir tedavi yöntemidir. En çok bilinen diş teli uygulamalarının daha estetik ve tel olmadan yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. INVISALIGN-aligner ile diş teli takmadan, bozuk olan diş yapınızın düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi nedir

Diş yapısında yaşanan bozukluklar sonucunda ortodontik tedaviler uygulanıyor. Bu tedaviler arasında en sık karşılaşılan yöntem diş teli uygulaması oluyor. Ancak son yıllarda diş teline alternatif olarak geliştirilmiş olan bir tedavi yöntemi bulunuyor. Klinik olarak ta diş teli kadar etkili olan şeffaf plak tedavi yöntemi ile çok başarılı sonuçlar alınıyor.

Balıkesir şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi gelişen teknolojinin sunmuş olduğu avantajlardan birisi olarak biliniyor. Gelişen teknoloji diş hekimliğinin her alanında etkin bir şekilde kullanılıyor.  Ve şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi ile diş yapısı bozukluklarına daha estetik ve daha kolay bir kullanıma sahip tedavi imkânı sunuluyor.

Kimler şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi yaptırabilir

Diş yapısı bozuklukları olan kişiler ortodonti uzmanları tarafından muayene ediliyor. Eğer diş yapıları için ortodontik bir tedavi uygulanmasına karar verilirse bu durumda diş teli ya da şeffaf plak uygulama ihtimali oluşuyor. Bu durumda tercih her ne kadar hastaya ait olsa da, her hastaya şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi uygulanamıyor.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi için önerilen yaş aralığı yetişkinler oluyor. Çocuklar için en sağlıklı tedavi yöntemi her zaman diş teli olarak gösteriliyor. Yetişkinler arasında da her isteyen şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi alamıyor. Bu karar ortodonti uzmanı tarafından veriliyor. Yapılan şeffaf plakların hastanın diş yapısı, diş kavisleri vb. birçok detay ile uyumlu olabilmesi gerekiyor. Ve bu kararı en sağlıklı olarak ortodonti uzmanları veriyor.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi sonunda dişlerim nasıl olacak

Balıkesir şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi gelişmiş bir teknoloji ile yapılıyor. Bu teknoloji sayesinde hastalar şeffaf plaklarla tedavi aldıktan sonra diş yapılarının nasıl olacağını bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak görebiliyor.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi nasıl uygulanıyor

Balıkesir şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi tamamen teknolojik bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide dişleriniz bilgisayarda düzeltiliyor. İstediğiniz şekle ulaşan dişleriniz 3 boyutlu yazıcılardan çıkarılıyor ve buna göre şeffaf plaklar basılıyor. Her plak 0,5 mm düzeltilmiş olarak hazırlanıyor. Ve bu plakları dişlerinize taktığınızda, dişleriniz bu plakların içine girmek için zorlanıyor. İşte bu baskı ve zorlama sonucunda belirli bir süre sonra diş yapınızda düzelmeler başlıyor.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi avantajları nelerdir

Balıkesir şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi bazı özel avantajlar sağlıyor. Bu avantajlardan en önemlisi ise diş teli ve braketler olmadan şeffaf bir plak ile tedavi yapılıyor. Böylece daha konforlu, daha estetik bir süreç söz konusu oluyor. Ve şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi diş teli uygulamasına göre daha az ağrılı ve acılı oluyor. 


 


Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56