Balıkesir Dent 266
Balıkesir Özel Diş

BLOG

Buradasınız : Anasayfa / Blog / Balıkesir Ortodonti Fiyatları 2023

Balıkesir Ortodonti Fiyatları 2023

Balıkesir Ortodonti Fiyatları 2023

Balıkesir Ortodonti Fiyatları 2023

Diş hekimliğinde ekstra uzmanlık gerektiren alanlardan birisi olan ortodonti, eğri, çarpışıp veya birbirleriyle uyumsuz dişlerin teşhis ve tedavi edilme sürecini kapsamaktadır. Ortodontist adı verilen uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu tedavilerin öncelikli amacı ağız ve diş sağlığı için iyi bir fonksiyon sağlamaktır.

Ortodonti tedavisinin süreçleriyle birlikte Balıkesir ortodonti fiyatları 2023 bilgileri de hastalar tarafından merak edilmektedir. Diş teli fiyatları tedavi öncesinde araştırılmaktadır. Ancak bu fiyatlar hastadan hastaya farklılık göstermekte ve dolayısıyla ortodonti fiyatları yapılacak olan bir ön muayenenin ardından net olarak belirlenmektedir. Her bir hastalığın çene yapısı ve uyumsuzluk boyutu birbirinden farklı olduğu için ortodonti ücretleri kişiye özel olarak tespit edilmektedir. Uygulanacak olan tedavi yöntemine göre en doğru fiyatlandırmalar ve tedavi süreci belirlenmektedir.

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodonti tedavisi bir bireyde normalde diş yapısı olması gerektiğinden daha çapraşık ve bozuk ise bu yapıyı düzeltmek için uygulanan bir tedavi yönetimidir. Bu tedaviler Balıkesir Ortodonti tarafından belirlenirken her bir birey için ağız, diş ve kafa yapısı kapsamlı bir şekilde incelenmekte ve bu incelemenin ardından kişiye özel bir tedavi programı uygulanmaktadır.

Ortodonti kapsamında ele alınan rahatsızlıklarda çoğunlukla alt çenenin ileride veya geride olması, kişilerin çene yapısının uyumsuzluk göstermesi ve çene iskelet bozukluklarının mevcut olması ele alınmaktadır. Farklı birçok nedene bağlı olarak oluşan bu düzensizlikler ve bozukluklar doğru bir şekilde uygulanacak ortodontik tedavi ile normal yapıya kavuşturulmaktadır.

Kısacası ortodonti tedavisi çapraşık ve uyumsuz dişlerin bu uyum ilişkilerinin teşhis ve kontrol ederek bu durumu önlemeye çalışan tedaviler demektir. Ve kesinlikle bu alanda özel eğitim alarak ortodontist unvanı elde etmiş olan diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Bir klinik ortamında ve uzman hekimler tarafından uygulanan tedavilerde yüksek teknolojili gelişmiş ekipmanlar kullanılmaktadır.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisi aynı zamanda diş teli tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Ortodonti tedavisinde diş telleri en geçerli tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde diş telleri belirli bir zaman boyunca ve istenen yönde sürekli bir güç uygulama prensibiyle çalışmaktadır. Uygulanan bu sürekli güç ile birlikte düzensiz ve çapraşık diş yapısının düzeltilmesi hedeflenmektedir.

Ortodontik tedavi öncesinde öncelikli olarak tedavi uygulanacak olan hastaya dair gerekli tüm tetkikler ve incelemeler yapılmaktadır. Bu tetkik ve incelemelerin ardından kişiler için en uygun olan diş teli uygulamaları hakkında hasta bilgilendirilmektedir. Ve diş teli seçiminin ardından kısa süren bir uygulama süreciyle birlikte diş tellerinin yerleştirilmesi sağlanmaktadır.

Kişiye özel olarak uygulanan ortodonti tedavisinde dişlerin arzulanan pozisyonu almaları için sürekli ve hafif bir basınç sağlanmaktadır. Braket adı verilen aparatlar diş üzerine yapıştırılarak uygulama başlatılmaktadır. Braketler üzerinde tellerin geçebileceği delikler bulunmaktadır. Ve bu teller sürekli sağlamış olduğu baskı ve basınç ile dişlere belirli bir güç uygulayarak dişlerin normal duruma dönmesine katkı sağlamaktadır.

Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Diş teli tedavisinde porselen diş teli, metal diş teli, lingual diş teli ve şeffaf plakşeffaf diş telleri olmak üzere 4 farklı türde diş teli çeşitleri kullanılmaktadır. Elbette öncelikli olarak bir hasta için en uygun modelin hangisi olduğuna uzman hekimler karar vermektedir. Uzman hekimlerin yönlendirmesi doğrultusunda seçilecek olan diş teli çeşidi tedavi ücretleri ve fiyatlandırmayı birinci derecede etkileyen faktörlerden birisidir.

Ortodontik tedavi uzun süreli bir tedavi sürecinden oluşmaktadır. Tedavi sürecinin hangi aralıklarda tamamlanacağı tamamen kişiye bağlı bir durum olarak değişmektedir. Bazı hastalarda çene yapısı ve bozukluk boyutu daha kısa sürede tedavilere yanıt verirken bazı hastaların ortodonti uygulamaları uzun bir süreci kapsayabilmektedir. Dolayısıyla ortodontik tedavi süresi fiyatları etkileyen önemli kriterlerden birisidir.

Balıkesir ortodonti fiyatları 2023 değerlendirmeleri yapılırken hem seçilecek olan diş teli çeşidi hem de her bir hastanın mevcut çene yapısı baz alınmaktadır. Dolayısıyla bir ortodonti tedavisi için en net fiyatlandırmaların yapılabiliyor olması için bir ön muayene gerekliliği bulunmaktadır.

Ortodontist tarafından gerçekleştirilecek olan ön muayenelerde yüksek teknolojili ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanların da yardımıyla her bir hastanın mevcut ağız ve diş yapısı kapsamlı bir şekilde değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmelerin ardından kişiye uygulanacak olan tedavi modeli belirlenmektedir. Ve belirlenen bu tedavi modeli sonucunda ortodonti fiyatları kesinleştirmektedir.