Balıkesir Dent 266
Balıkesir Özel Diş

Balıkesir Özel Diş Kliniği

Kliniğimiz

Diş sağlığı her ne kadar genel sağlıktan ayrı tutuluyor olsa da insanın genel sağlık durumunu ve yaşam konforunu önemli derecede etkilemektedir. Bunun için her yaş gurubunda insanların diş hekimi koltuğundan çekinmeden hem kontrol hem de tedavi amacıyla bu meslek grubundan destek alması gerekmektedir. Balıkesir diş kliniği bakım, kontrol ve tedavi amacıyla farklı birçok hizmet vermektedir.


Ağız ve dişler konuşma, çiğneme ve estetik açıdan oldukça önemlidir. Sindirim kanalının girişi olan ağzımızda ve dişlerimizde yaşanan sorunlar beraberinde farklı sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir.

Balıkesir Özel Diş Kliniği

Ağız ve diş sağlığı aynı zamanda insanların;

 • Beslenmesini,
 • Diş eti sağlığını,
 • Konuşmasını,
 • Estetik yapısını ve görüntüsünü,
 • İşe odaklanma ve iş görebilmek durumunu,

birinci dereceden etkilemektedir.

Bu nedenle herhangi bir sağlık sorunu yokken bile her yaş grubunda bireylerin öncelikli olası diş problemlerinin önüne geçilebilmesi için düzenli olarak diş hekimi kontrolünde olması önerilmektedir. Eğer diş ve ağız yapısında bir sorun varsa da en hızlı şekilde bu sorunların tedavisi için Balıkesir diş hekimi tedavi uygulamalarına yönelmesi gerekmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı denildiğinde bu kapsamda ele alınan farklı birçok koruma ve tedavi uygulaması bulunmaktadır. Ve tüm tedaviler ağız ve diş sağlığı konusunda tam donanımlı sağlık kurumlarının bünyesinde alanında uzman ve profesyonel diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu alanda birçok farklı uzmanlık alanı bulunmaktadır.

Balıkesir Özel Diş Kliniği
Ağız ve diş sağlığı alanında uygulanan koruyucu diş hekimliği adından da anlaşılabileceği gibi ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik yapılan uygulamaları kapsamaktadır. Sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olabilmek için doğru ve düzenli hijyenik bakımlarının sağlanması ile birlikte belirli aralıklarda doktor kontrolü önem taşımaktadır. Henüz ağız ve diş sağlığı bozulmamış olan bireyler her yaş grubunda ilerde yaşayabilecekleri diş sağlığı problemlerine karşı koruyucu bazı önlemler almalıdır. Bu önlemler hakkında en doğru bilgilendirme ve kontroller diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Koruyucu uygulamalarla birlikte her tür diş sağlığı problemlerine karşılık uygulanan farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri şöyle sıralanmaktadır;
 • Endodontik Tedavi; Diş çürükleri ve travmaların tedavisi için uygulanan kanal tedavileri endodontik tedavi kapsamında yapılmaktadır.
 • Periodontolojik Tedaviler; Dişeti tedavileri için periodontoloji alanında hastalara özel tedavi süreçleri uygulanmaktadır.
 • Ağız ve Çene Cerrahisi; Diş, ağız dokusu ve çene kemikleri için cerrahi uygulamalar gerekmekte ve bu uygulamalar ağız ve çene cerrahisi tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • İmplantolojik Tedaviler; eksik dişlerin gerçek dişlere en yakın şekilde tamamlanabilmesi için uygulanan yaygın bir tedavi sürecidir.
 • Ortodontik Tedaviler; diş yapısında oluşan çapraşık ve bozuk diziliminin giderilmesi ve sağlıklı diş yapısının oluşması için uygulanan tel tedavilerini kapsamaktadır.
 • Estetik Diş Hekimliği Tedavileri; gülüş estetiğini bozan tüm durumlar estetik diş hekimliği tedavi uygulamaları ile çok daha estetik ve sağlıklı hale getirilmektedir.
Balıkesir Özel Diş Kliniği