Bonding Uygulaması

Bonding uygulaması diş hekimliği alanında yapılan kozmetik bir uygulamadır. Bu uygulama ile genellikle diş aralıklarını kapatmak, diş çürüklerini ve kırıklarını onarmak, renkleşmiş ya da çentikli hale gelmiş dişlerin görünümünü değiştirmek için yapılır. Bazı gerekli durumlarda diş boyunun değiştirilmesi için de bonding uygulaması kullanılır. Genç yaşlarda dişlerinize aldığınız darbeler sonucunda kırılma ya da düşme yaşanmışsa ve bu dişlere porselen tedavisi uygulanamıyorsa, bonding uygulamaları ile tedavi yapılabiliyor.

Bonding nedir

Bonding diş kuruşlarının giderilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Acısız ve ağrısız bir şekilde ve tek seansta dişlerinizde bulunan kozmetik sorunlara en sağlıklı çözümler bulunuyor. Aynı zamansa diş teli tedavilerinden sonra destekleyici bir tedavi olarak da kullanılıyor.  Bonding uygulamasında doğal diş şeklindeki yapıların, diş yüzeyine tutunarak şekil ve renk bozukluklarının giderilmesi sağlanıyor. Bongind uygulamalarında dişin yarısının kırık olması ve uygulama yüzeyinin olmaması durumlarında bile tedavi yapılabiliyor.

Bonding uygulamasında ağrı veya acı olur mu?

Bonding uygulaması tek seansta yapılabilen kozmetik bir uygulamadır. Ve hem tedavi anında, hem de tedaviden sonra ağrı ve acı yoktur.

Bonding uygulaması kimlere yapılır

Diş yapısında bazı estetik kaygıları bulunan herkes için bonding uygulaması yapılıyor. Bunun için bir yaş sınırlaması ele alınmıyor. Kişiye özel olarak yapılan bu uygulamalar tek seansta etkili bir sonuç veriyor. Eğer;

 • Dişinizda bazı dış etkenler nedeni ile oluşmuş kırıklar varsa,
 • Diş aralarınızda boşluklar varsa,
 • Diş çürükleriniz varsa,
 • Diş boylarınızda eşitsizlikler varsa,
 • Diş renginiz ve diş şeklinizi sizi mutlu etmiyorsa bonding uygulaması yaptırabilirsiniz.

Balıkesir Bonding uygulaması hem hızlı sonuçlanabilen hem de oldukça ekonomik bir yöntemdir. Bu nedenle her bütçeye hitap ediyor.

Bonding uygulamasının avantajları nelerdir

Balıkesir bonding uygulaması kozmetik bir uygulamadır. Diş yapınızda bulunan birçok estetik soruna en hızlı şekilde tedavi imkanı sunuyor. Bu uygulama ile sadece diş kırıklıkları tedavi edilmiyor. Aynı zamanda gülüş tasarımı için de çok sağlıklı ve göz alıcı dişlere sahip olmanızı sağlıyor.

Bonding uygulamasının sağladığı birçok avantaj bulunuyor. Bu nedenle diş estetiğine önem veren herkes tarafından tercih ediliyor. İşte bonding uygulaması tarafından sağlanan en önemli avantajlar;

 • Bonding uygulaması diğer alternatif olan diş estetiği uyuglamalarıan oranla çok ekonomiktir.
 • Diş kırıklarının en sağlıklı şekilde giderilmesini sağlıyor.
 • Bonding uygulama sonrasında yapılan dişler doğal diş formunda olduğu için fark edilmiyor.
 • Daha önce bonding uygulaması yapılmış olan bir dişe, aynı uygulama tekrar yapılabiliyor.
 • Bonding uygulamaları ağrısız ve acısız oluyor. Ve dişi uyuşturmaya gerek kalmıyor.
 • Bonding uygulaması sonucunda dişlerde var olan aşınmalar hızlı bir şekilde giderilebiliyor.

 

Bonding uygulamalarında tedavi süresi ne kadar

Balıkesir bonding uygulamalarında tedavi süresi uygulama yapılacak olan diş sayısına göre değişiklik gösteriyor. Yine dişlerdeki deformasyon ve kırıkların boyutu işlem süresini etkiyor. Ancak tüm detaylara rağmen bu tedavi kısa sürede tamamlanıyor.


Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56