Balıkesir Dent 266
Balıkesir Özel Diş

Diş Beyazlatma

Buradasınız : Anasayfa / Tedavilerimiz / Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma
Lazerle Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Bleaching) Nasıl Yapılır?

Lazerle diş beyazlatma işlemi klinikte hekiminizin gerekli muayenesi sonrası beyazlatma uygulanacak ajan, beyazlatma süresi ve seanslarına karar verilir. Ekartörler yardımıyla dudaklar bölgeden uzaklaştırılır, bölgeye diş eti koruyucu baryer uygulanır ve bunu takiben beyazlatma ajanı dişlere uygulanır.içerisinde hidrojen peroksit veya karbamid peroksit içeren ajanlar uygulanarak yapılır. Uygulamayı takiben dişler üzerine lazer ışık kaynağı uygulanır. Diş beyazlatma fiyatları uygulanacak beyazlatma ürününe göre değişiklik gösterebilir.

Beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

 İşlem 20-25 dk'lık seanslar halinde 1-4 seans sürebilir. Diş beyazlatma fiyatları uygulanacak seans sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hekiminiz size muayene sonrası gerekli bilgiyi verecektir.

Beyazlatma işlemi sonrasında ağrım olur mu?

 Beyazlatma işlemini takiben çok az hassasiyet oluşabilir. Bu hassasiyet her bireyde oluşmamakla birlikte genel olarak işlemi takip eden gün ortadan kalkmaktadır. Hasta oluşan hassasiyet için ağrı kesici kullanabilir.

Beyazlatma işlemi ne kadar kalıcıdır? 

Günde 2 kez diş fırçalayan, 6 aylık diş hekimi kontrollerine düzenli giden, sigara kullanmayan ve çok fazla çay kahve tüketmeyen bireylerde beyazlatma işleminin kalıcılığı çok daha uzundur.Bu kurallara uymayan bireylerde geri dönüş hızlı olur ve yeniden beyazlatma işlemi ihtiyacı doğabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadardır?

Diş beyazlatma fiyatları hastanın diş rengine ve buna bağlı uygulanacak seanslara göre değişmektedir.

Beyazlatma işleminden sonra nelere dikkat etmeliyim?

Beyazlatma işleminden sonra dişlerde hassasiyet olabilieceğinden aşırı soğuk ve sıcak gıdalardan kaçınılmalıdır.

Beyazlatma işlemini takiben 1 hafta boyunca:

-Asitli içecekler

-Çay, kahve, sigara

-Vişne suyu, şalgam suyu, kırmızı şarap gibi kırmızı renkli içecekler

-Salça içeren yemekler gibi diş dokusunu yıpratacak ve boyayacak gıdalardan uzak durulmalıdır.


Balıkesir Diş Beyazlatma

Balıkesir Diş beyazlatma

Diş beyazlığı hem estetik ve özgüven açısından hem de hijyen açısından önemli bir yere sahiptir. Farklı birçok nedene bağlı olarak sararan diş yapısının günlük düzenli diş fırçalama Uygulaması ile beyaz bir yapıya kavuşması hayli zordur. Bu nedenle sararan dişler için klinik ortamlarda veya hekim önerisi ile ev ortamında diş beyazlatma uygulamaları yapılmaktadır.

Diş beyazlatma uygulamalarından diş beyazlatma jelleri kullanılmaktadır. Bu jellerin yardımı ile diş üzerindeki gözenekli Mine ve dentin yapısında oluşan renklenmeler giderilerek daha beyaz dişlere kavuşmanız sağlanmaktadır. Özellikle son yıllarda diş estetiği alanında en sık uygulanan yöntemlerden birisi olan diş beyazlatma ile çok daha sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olabilirsiniz.

Dişler neden sararır 

Yüz estetiği açısından dişlerin beyaz ve bakımlı görünüyor olması oldukça önemlidir. Kişisel bakımın en önemli aşamalarından birisi olan diş bakım ve temizliği birçok yetişkin için dikkat edilen bir unsurdur. Çünkü dişler gündelik yaşamda farklı birçok nedene bağlı olarak sararabilmekte ve renk değişikliğine oraya bilmektedir. Bu tür durumlarda diş beyazlatma uygulamaları ile dişlerin kaybetmiş olduğu doğal renklerine geri ulaşabilmeleri sağlanır.

Yetişkinler için dişler doğal rengini iki farklı aşamada kaybetmektedir.  Bu aşamalar;

  • Dışsal renk değişikliği,
  • İçsel renk değişikliği şeklindedir. 

Dışsal renk değişimleri diş üzerine dışarıdan etki eden kimyasalları zamanla diş renginde değişimler oluşturması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Yoğun sigara kullanımı, yoğun kahve ve çay tüketimi gıda boyaları dişlerin dış üzerine etki ederek diş renginde sararma ve koyulaştırma oluşturmaktadır.  Ve bu değişimler uzman hekimler denetiminde uygulanan diş beyazlatma yöntemleri ile giderilebilmektedir.

İçsel renk değişimleri kişilik yapısında bulunan dokularda oluşan tahribatlar nedeniyle dişlerin renk değiştirmesidir. Dişlerin iç yapısında meydana gelen fonksiyon kaybı ve tahribatlar çoğunlukla dişin büyüme ve gelişme dönemini kapsayan çocukluk çağlarında kendini göstermektedir. Ve bu aşamada oluşan renk değişimleri dışsal renk değişimlerini nazaran çok daha profesyonel düzeyde uygulanan farklı teknikler ile giderilebilmektedir

Balıkesir Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir

Diş yapısının renginde sararma ve koyulaşma sebebiyle önemli bir estetik kaygı oluşmaktadır. Dişler iç veya dış kaynaklı sebeplere bağlı olarak renklenebilmekte ve bu renklilik yetişkinleri rahatsız eden bir süreç haline dönüşmektedir. Diş yapısında oluşan kararma ve sararmalar ne tür bir sebebe bağlı olursa olsun uygulanan doğru beyazlatma yöntemleri ile düzelebilmektedir.  Diş beyazlatma konusunda en verimli sonuçların alınabilmesi için en doğru diş beyazlatma yönteminin uzman hekimlerin önerileri doğrultusunda uygulanması gerekir.

Farklı türlerde uygulanan diş beyazlatma yöntemleri şöyledir;

Balıkesir Ev tipi diş beyazlatma

Bu uygulamalar adından da anlaşılabileceği gibi evde düzenli aralıklarla yapılan beyazlatma uygulamalarını kapsamaktadır.  Ev tipi diş beyazlatma için öncelikli olarak hastanın ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel bir Plak hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu plak içerisini Hekim tarafından önerilen diş beyazlatma jelleri konularak plan 4 ile 6 saat arasında kullanılması önerilmektedir.  Ev tipi diş beyazlatma jellerinin hangi sıklıklarda ve nasıl kullanılacağı konusunda hekiminizin önerilerine ve yönlendirmelerine sadık kalarak bu tedaviyi uygulayabilirsiniz.

Klinik diş beyazlatma- ofis tipi diş beyazlatma

 Bu diş beyazlatma yöntemi klinik ortamda uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Lazer teknolojisinin kullanıldığı klinik ortamda diş beyazlatma ile çok daha hızlı ve etkin bir sonuca ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.  Klinik ortamda yapılan lazer uygulamasının ardından hekiminizin önerdiği doğrultuda 2-3 günlük evde uygulayacağınız destek ile süreç tamamlanmaktadır.

Kombine diş beyazlatma

Kombine diş beyazlatma yöntemi hem klinik ortamında hem de evde birlikte uygulanan bir yöntemdir. Diş sararması oldukça yoğun bir düzeye ulaşan hastalar için önerilen kombine diş beyazlatma için öncelikli olarak klinik ortamda lazer ile bir tedavi yapılmaktadır. Bu tedavinin ardından hekiminizin önerisi doğrultusunda evde yapılan diş beyazlatma uygulamaları ile işlem desteklenmektedir.

İçten beyazlatma- tek diş beyazlatma

Bazı kanal tedavisi uygulamalarından sonra diş renginde değişiklik olabilmektedir.  Kanal tedavisi sonucu oluşan renk değişimlerinin giderilebilmesi için içten beyazlatma yöntemi kullanılmaktadır.  Bu uygulama için öncelikli olarak dişteki dolgu sökülmekte ve burada açılan boşluk için beyazlatma jeli uygulanmaktadır. İstenilen renge ulaşıncaya kadar 3 gün aralıklarla devam eden seanslar sonucunda beyazlatma işlemi yapılmaktadır.

Balıkesir Diş beyazlatma tedavisinin zararları var mıdır

Diş beyazlatma tedavilerinin ardından bir veya iki gün devam eden bir diş hassasiyeti oluşabilmektedir.  Çoğunlukla 48 saatin sonunda kaybolan bu hassasiyet sıcak veya soğuk yiyecek ve içeceklere karşı oluşmaktadır.  Bu tür bir yan etkinin dışında diş hekimi kontrolünde yapılan diş beyazlatma tedavilerinin dişlere vermiş olduğu bir zarar söz konusu değildir.

Balıkesir Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer

Diş beyazlatma işleminde kullanılan yöntemin ve diş rengindeki bozulmanın tedavi süresine çok büyük etkisi bulunmaktadır.  Çoğunlukla 2 ila 3 hafta arasında tamamlanan diş beyazlatma tedavilerinde eğer antibiyotik kullanımına bağlı bir renk değişimi söz konusu ise sonuca ulaşmak çok daha uzun sürebilmektedir. Dolayısıyla diş beyazlatma işleminin ne kadar süreceği konusunda en doğru bilgiler diş hekimi tarafından yapılan muayene ile belirlenmektedir.

Balıkesir Diş beyazlatma tedavisi sonrasında nelere dikkat edilmelidir

Diş beyazlatma tedavilerinin ardından geçen 48 saatlik süre oldukça önemlidir. Bazı hastalarda diş hassasiyetine neden olan bu uygulamalarda 48 saatlik süre içerisinde hekiminizin sizlere belirtmiş olduğu detaylara dikkat ediyor olmalısınız. 48 saat süre içerisinde sigara gibi tütün mamullerinden ve çay, kahve, kola ve şarap gibi renkli sıvılardan uzak durmanız önerilmektedir.  Ve diş beyazlatma tedavisinden sonra diş fırçalama gibi yapmanız gereken rutin bakım desteklerini sürekli ve düzenli olarak sağlıyor olmanız büyük önem taşımaktadır.


Soru-Cevap ve Yorumlar

Ahmet D.
merhaba lamine diş fiyatlarınız nedir acaba?

C: Merhabalar. Fiyat bilgisi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2024-05-13 21:38:04
Meral Y.
Kanal tedavileri, dolgular ve kaplamalar her aşamada çok ilgilendiler çok memnun kaldık

C: Teşekkür ederiz
2024-03-03 15:15:33
Ayse
S: merhaba ücretlerde taksit oluyor mu

C: Merhabalar ödeme seçenekleri tedavilere göre değişmektedir.Ayrıntılı bilgi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-10-19 22:50:45
Eda D.
Balıkesir de ortodonti alanında dr Elif Anbarcıoğlu'nu tek geçerim. Çok sabırlı çok güleryüzlü bir hekim.
2023-08-06 21:52:52
Mustafa S.
Sn Emrah Anbarcıoğlu, Elif Anbarcıoğlu ve tüm ekibine çok teşekkür ederim. Balıkesirde harika bir diş klinği.

C: Çok teşekkür ederiz
2023-07-29 13:50:33
Deren S.
Balıkesirde şeffaf plaklarla ortodontik tedavi yapıyormusunuz. invisalign sanırım

C: Merhabalar evet şeffaf plaklarla ortodontik tedavi ortodonti uzmanımız tarafından yapılmaktadır.
2023-07-22 23:54:53
Osman Ö.
25/11/2022 Tarihinde Radyoterapi Tedavim bitti.Kontrol sonuçlarım temiz çıkıyor.Çene kilitlenmesi sorunu yaşadım.Tedavisi mümkün müdür?

C: Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Eklem sorunlarının tedavileri mümkün ancak muayene etmeden kesin bir şey söylemek zor. Ortodonti uzmanımızdan muayene için randevu alabilirsiniz.
2023-06-11 22:26:08
Esra Ö.
Eşim tonsil CA atlattı ama aldığı ışın ve Kemoterapi çenesine zarar verdi ağzını acamiyor bu durumun düzelmesi mümkün müdür?

C: Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Eklem sorunlarının tedavileri mümkün ancak muayene etmeden kesin bir şey söylemek zor. Ortodonti uzmanımızdan muayene için randevu alabilirsiniz.
2023-06-11 22:26:27
Hasan K.
Sayın hocam ben alt ve üst all on four yaptırmak istiyorum ama öncelikle fiyat bilgisi almak istiyorum ve sanırım size yakında evim

C: Merhabalar all on four da bir kaç farklı konsept var ve çene yapımıza göre planlama, fiyatlandırma değişiyor. İlk muayeneden sonra detaylı bilgi verebiliriz.
2023-06-04 13:08:15
Reyhan Ö.
Merhaba 15 yaşındaki oğlumun ön dişleri için restoratif bölümüne yönlendirdiler bu konuda hizmet veriyor musunuz acaba teşekkürler...

C: Merhabalar, evet restoratif tedaviler kliniğimizde yapılmaktadır.
2023-04-27 22:49:50
Gamze T.
Çok diş sıkıyorum massater botoks yapıyormusunuz

C: Kliniğimizde massater botoks uygulanmaktadır.
2023-04-09 21:14:15
Emine Y.
Eski amalgam dolgularımda çürükler mevcut. Kliniğinizde Amalgam dolgu sökümü için smart protokol uygulanıyor mu?

C: Smart protokol kliniğimizde uygulanmaktadır
2023-04-03 22:19:35
Elif N.
Diş beyazlatması yapıyor musunuz 18 yaş altında uygulama mevcut mu

C: Diş beyazlatma işlemi kliniğimizde yapılmaktadır. Beyazlatma işlemi 17 yaş ve üstüne yapılmaktadır
2023-03-21 00:22:27
A. Aşar
İlk muayene ücreti ne kadar

C: Bilgi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-21 00:23:43
Ayşe k.
Endodonti tedavisi ortalama fiyatı ne oluyor

C: Bilgi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-09 20:52:07
Yener k.
Diş çekimi oldu çekimden sonra kemik dışarıya çıktı acı ve ağrı ypyr müdahale edilir mi?

C: Bu durumlarda bazen müdahale edip kemik dokuyu düzeltmek gerekiren bazen de müdahale etmeyip beklemek gerekiyor.
2023-03-08 21:10:03
İbrahim Ö.
Balıkesir ve çevresi için düşünülmüş çok güzel bir klinik,hayırlı olsun,işleriniz bol,kazancınız bereketli,Allah yardımcınız olsun .

C: Çok teşekkür ederiz
2023-03-08 01:09:43
Busra k.
İlk muayne ucreti nedir

C: 0266 260 122 no'lu telefondan ilk muayene hakkında bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
ZEYNEP K.
ÜCRETLERİNİZ YÜKSEK AMA KALİTELİ HİZMET GİRİŞ PERSONELİ ÇOK GÜLER YÜZLÜ ELLERİNDEN GELİNCE YARDIMCI OLDULAR VE COK TEMİZ KLİNİK

C: Çok teşekkür ederiz
2023-03-08 01:09:43
Nurcan y.
Ben agustos ilk haftasına randevu yapmak isterim tek disim icin imalat istiyorum

C: Randevu için 0 266 260 12 22 no'lu telefondan iletişim kurabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Seymen ö.
Diş ağrısı yaşıyorum

C: Geçmiş olsun. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Arzu C.
Merhabalar 24tane zirkonyum fiyati bilgisi alabilirmiyim

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
ramazan k.
beyazlatma ne kadar zamanla kalıcı oluyor ve fiyat öğrenebilirmiyim

C: Beyazlatma işlemi çay kahve sigara gibi diş boyayıcı ürünlerden uzak durmanıza bağlı olarak uzun süre gitmektedir. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Gülcan K.
Takılan implanti sökme operasyonu yapıyor musunuz?

C: İmplantların sökülmesi veya cerrahi tedavilerini yapmaktayız. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Bekir S.
Sağ alt arka tarafa diş yok 2 ad implant yaptırmak istiyorum fiyat ne olur kaç gün sürer

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Ahmet o.
Sedasyon yapiyor musunuz

C: Kliniğimizde sedasyon işlemi yapılmamaktadır.
2023-03-08 01:09:43
Turgay b.
Daha protes yaptirdim ama ağiz diş etlerin geri çekilme oldu buna nasil önlem alabiliriz veya nasil diş yaptiririz saygilar

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Hatice A.
18 yaş üzerindeyim çarpık diş sorunum var tek çene diş teli fiyatini öğrenebilirmiyim

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Bedia e.
Yirmilik diş çekimi ne kadar

C: Yirmilik diş pozisyonuna göre değişmekte. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Serkan a.
Hocam merhaba tartar temizliği ortalama fiyat ne kadar

C: Fiyat için 0 266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Abdullah A.
Dis çekimi ve dolgu fiyat nedir


C: Fiyat için 0 266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Arif murat y.
Dişlerimi yaptırmak istiyorum sigortam var dişleri yaptıracağım zaman ücret odeyecekmiyim

C: Sigorta poliçeniz diş tedavilerini kapsıyor ise tedavi ücretini sigortanızdan alabilirsiniz.
2023-03-08 01:09:43
Gülsüm G.
Gömülü diş tedavisinin ortalama fiyatı nedir?

C: Dişin poziyonuna göre ameliyat ücretleri değişmekte. Bilgi için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Mesut t.
Muayene ücreti ne kadar

C: Bilgi için 0 266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz.
2023-03-08 21:11:26
Fatma ö.
41 yaşındayım bence ileri çapraşıklık var hala şansım var mı nekadar sürer tedavi teşekkürler

C: Ortodontik tedavi her yaşta yapılabilinir. Tedavi süreci hakkında bilgiyi muayeneden sonra verebiliriz. 0266 260 12 22
2023-03-08 01:09:43
Halenur a.
Gülüş tasarımı fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim

C: Uygulanacak diş sayısı ve malzemeye göre değişiyor. Sİze uygun malzemeye muayene ile birlikte karar veriyoruz. Bilgi için 0 266 260 12 22
2023-03-08 01:09:43
Ahmet S.
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?

C: Düzenli fırçalama ve 6 aylık kontroller ile çocuk diş ve çene gelişimi takip edilmelidir.
2023-03-08 01:09:43
Merih Ö.

Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?

C: Evet, kliniğimizde Lamina porselen ve gülüş tasarımı uygulamaları yapılmaktadır.

2023-03-08 01:09:43
Merih Ö.
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?

C: Diş kaybına neden olmayacak kadar olan çürükler dolgu , kanal tedavisi,
 kaplama vb tedaviler ile kurtarılabilinir.
2023-03-08 01:09:43
Nihal C.
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .

C: Teşekkür ederiz
2023-03-08 01:09:43