Lazer Diş Hekimliği

Lazer teknolojisi gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda büyük bir yer edindi. Bazı estetik ve tedavi yöntemlerinde lazer teknolojisi kullanılıyor. Diş hekimliği alanında da lazer teknolojisinden üst düzeyde faydalanılıyor. Hem bazı diş tedavilerinde hem de diş estetiğinde lazer teknolojisi kullanılıyor. Ve bu teknolojinin kullanıldığı tüm çalışmaları kapsayan alana da lazer diş hekimliği deniliyor.

Balıkesir lazer diş hekimliği uygulamalarında ağrı ve acı olmadan uygulamalar yapılıyor. İğnesiz olarak be anestezi kullanımına gerek kalmadan birçok önemli sorun bu yöntem ile tedavi edilebiliyor.

Lazer teknolojisi diş hekimliğinde kullanılıyor mu?

Lazer teknolojisinin son yıllarda yaşamış olduğu pozitif gelişim diş hekimliği alanında da yaygın olarak kullanılıyor. Bazı tedavi ve bakım uygulamalarında lazer sistemler kullanılıyor. Böylelikle hastalara daha az acılı ve daha hızlı bir çözüm süreci sunuluyor.

Balıkesir diş hekimliği alanında lazer teknolojisi kullanımı iki farklı şekilde yapılıyor. Lazer diş hekimliği adı altında tedavinin tamamının lazerle yapıldığı uygulamalar yer alıyor. Ve lazer destekli diş hekimliği adı altında yapılan uygulamalarda lazerde de destek alınabiliyor. 

Diş hekimliğinde lazer teknolojisi ile yapılan tedaviler nelerdir

Diş hekimliği alanında doğrudan ya da destekli olarak lazer teknolojisi kullanılıyor ve bu teknoloji ile tedavi ve bakım uygulamaları yapılıyor. Balıkesir lazer diş hekimliği alanında yapılan tedaviler hangileridir diye merak edenler için işte detaylar;

  • Lazer teknoloji ile dişlerdeki çürükler temizleniyor.
  • Lazer teknolojisi ile kemik içinde gömülü kalmış olan dişlerin çekimi sırasında kemik uzaklaştırma işlemleri yapılıyor.
  • Lazer teknolojisi ile kök ucu kistleri temizleniyor.
  • Estetik alanda dişetlerinin kesilerek diş boylarının uzatılması sağlanıyor.
  • Lazer teknolojisi ile kök kanalı genişletilmesi ve dezenfeksiyonu yapılıyor.
  • Dişeti infeksiyonu tedavisi yapılıyor.
  • Lazer teknolojisi ile dişetlerinde oluşan renkleşmeler giderilebiliyor.

 

Lazer teknolojisinin diş hekimliğine sağladığı avantajlar nelerdir

Balıkesir lazer diş hekimliği uygulamalarının diğer tedavi yöntemlerine göre bazı avantajları bulunuyor. Öncelikli olarak lazer uygulamalarda acı ve ağrı oluşmuyor. Bu nedenle bir anestezi sürecine gerek kalmadan hasta konforlu bir şekilde tedavisini tamamlayabiliyor.

Lazer teknolojisinde sadece hedef alınan dokularda işlem yapılabiliyor. Bu sayede çevre yapılarda ve dokularda herhangi bir hasar oluşmuyor. Ve soğuk lazer sistemler sayesinde işlem yapılan bölgede bir ısı sorunu söz konusu olmuyor. 

Lazer teknolojisi hastaya ne tür kolaylıklar sağlıyor

Diş hekimliği alanında kullanılan lazer teknolojisinin hem hastalara hem de hekimlere sağladığı önemli avantajlar yer alıyor. Özellikle hasta koltuğunda olan insanlar için zorlu birçok diş tedavisi lazer teknolojisi sayesinde daha kolay ve korkusuz olabiliyor.

Lazer diş hekimliği sayesinde hastaya sağlanan en büyük kolaylık daha az acılı ve ağrısız bir tedavi süreci oluyor. Lazer sistemler sayesinde hem yapılan işlemler daha kısa sürüyor, hem de anestezi ihtiyacı olmadan ağrısız ve acısız olarak tamamlanıyor.


Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56