Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti işlemi diş teli uygulamalarında en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Nedeni ise diş teli uygulamalarının dişlerin arka yüzüne yerleştiriliyor olması ve estetik açıdan hiçbir sorun teşkil etmemişidir. Sizlerde Lingual Ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgi alabilmek için tedavi yöntemi hakkında en sık sorulan soruları inceleyebilirsiniz. İşte Balıkesir Lingual Ortodonti için sıkça sorulan sorular;

Lingual Ortodonti tedavisi nedir?

Balıkesir Lingual Ortodonti tedavisi çene bozuklukları ve çapraşık dişleri düzeltmek amacı ile uygulanan ortodontik bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada dişleri düzeltmek için kullanılan braket ve tellerin dişlerin ön yüzüne değil, iç taraflara uygulanmaktadır. Bu yöntem halk arasında gizli diş teli ya da görünmez diş teli olarak biliniyor. Klasik diş teli tedavilerinin tüm özelliklerini ve etkinliğini taşıyan Lingual Ortodontik tedavide estetik ön plana alınıyor.

Lingual Ortodonti tedavisini yapacak olan ortodontisti seçerken nelere dikkat edilmeli

Lingual Ortodonti tedavileri diş hekimliği alanında uzmanlık üstü bir uzmanlık gerektiriyor. Yani diş hekimliği eğitiminde sonra alınan ortodonti uzmanlık eğitiminin üzerine bir de Lingual Ortodonti eğitimi alındığında ancak bu tedaviler yapılabiliyor. Lingual Ortodonti eğitimi yaklaşık olarak 2 yıl kadar sürebilen ek bir eğitim olarak biliniyor. Ve yurtdışında üniversitelerde veriliyor.

Lingual Ortodonti ile her tür ortodontik rahatsızlık tedavi ediliyor mu?

Lingual Ortodonti tedavileri ilk olarak 1970'li yıllarda uygulanmaya başladı. Ancak süreç içerisinde yaşanan teknolojik ve bilimsel gelişmeler neticesinde bugün eksiksiz bir hal aldı. Ve Lingual Ortodonti ile bu alanda uzmanlaşmış ve yeterli bilgi ve klinik tecrübeye sahip olan Lingual Ortodontistler tarafından her tür ortodontik rahatsızlık tedavi edilebiliyor.

Neden Lingual diş teli tedavisini seçmeliyim

Klasik diş teli uygulamalarında ortaya önemli bir estetik kaygı çıkıyor. Birçok insan diş tellerinin görünmesinden yana büyük bir rahatsızlık duyuyor. Gündelik yaşamda, iş yaşantısında ve özellikle sosyal yaşantısında bu durumdan rahatsız olan hastalar için Balıkesir Lingual Ortodonti diş teli tedavileri uygulanıyor.

Lingual Ortodonti tedavilerinde yaş sınırı var mı?

Balıkesir Lingual Ortodonti tedavilerinde tüm diş teli tedavilerinde olduğu gibi herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Her yaştan hasta için Lingual Ortodontik tedaviler uygulanabiliyor. Ancak bu uygulamalar için en verimli dönemlerinde çocukluk dönemleri olduğu da biliniyor.

Lingual Ortodontik tedavide tedavi süreci nedir?

Ortodontik tedaviler diş hekimliği arasında en uzun süren diş tedavileri olarak biliniyor. Lingual Ortodontik tedavileri klasik yöntemlerden ayıran tek detay uygulamanın dişlerin iç bölgesine yapılması oluyor. Bu nedenle tedavi sürecini etkileyen bir durum yaşanmıyor. Balıkesir Lingual Ortodontik tedavilerde süreç ortalama olarak 12-24 ay arasında sürüyor. Bu süreç hastanın verilen kurallara uymasına hekiminin sözünden çıkmamasına bağlı olarak değişiyor. Lingual Ortodontik tedavi kurallarını birebir uygulayan hastalarda tedaviler olması gereken en kısa sürelerde tamamlanıyor.

 Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56