Estetik Dolgular

Estetik Dolgular

Estetik dolgular genel olarak gülüş estetiği adı verilen bir alanda yapılır. Gülüş estetiği kapsamına giren rahatsızlıklar diş yapısına ilişkin problemlerden kaynaklanır. Dişleri çarpık, dolgulardan dolayı farlı şekilde, yamuk çıkmış olan herkes bu tedaviden yardım alabilir.

İnsanın gülerken kendine güvenini kaybetmesi ve rahat bir şekilde konuşup gülememesi çok önemli bir problemdir. En temel ihtiyaçlarımızdan birisi olan sosyalliğimiz bundan etkilenir. Toplum içerisinde kendimize olan güvenimizi kaybetmemize yol açar. Bu yüzden dişleri ile ilgili yapısal ve biçimsel sorunlar yaşayan herkes çok fazla gecikmeden bu konuda uzman bir hekime başvurmalıdır.Estetik Dolgular Kaç Çeşittir?

Estetik dolguda kompozit bir madde kullanılır. Yani bir bileşim ya da alaşım söz konusudur. Daha önceki yıllarda bu tür dolgularda kullanılan metal renkli maddeler dışında artık diş rengine yakın malzemeler kullanılmaktadır. Böylece dişlerin çok daha beyaz ve estetik görünmesi sağlanır. Bu malzeme birkaç yöntemle sertleştirilip diş eti ile birleştirilebilir. Estetik dolgular genelde zirkonyum dişler gibi kaplama yöntemlerinden önce başvurulan yöntemlerdir.
Eğer dişler böyle bir kaplama gerektirmeyecek durumdaysa ve dolgu malzemesi ile sorun halledilebiliyorsa bu yöntem tercih edilir. Herhangi bir nedenle, kırılma ya da çürüme gibi nedenlerle dayanıksız hale gelen ve dolgu malzemesi ile daha sağlam ve sağlıklı hale gelebilecek dişler için uygulanan yöntemlerdir.

Estetik Dolgu mu Porselen Lamine Diş Tedavisi mi?

Estetik dolgu gerektiği gibi yapıldığı takdirde uzun yıllar rahat bir şekilde kullanılabilir. Kaplama yöntemlerinden önce tercih edilmesinin nedeni budur. Kaplama yöntemleri, zirkonyum ve porselen lamine dişler gibi yöntemler, ancak estetik dolgu ile sağlamlaştırılması mümkün olmayan dişler için tercih edilir. Dişler için bu tür yöntemlere gerek yoksa uzman bir hekim estetik dolgu yöntemini de seçebilir. Bu konuda hasta ve hekim birlikte de karar verebilir. Porselen lamine dişler de estetik dolgu ile çözülemeyecek sorunlarda başvurulan yöntemler arasındadır.

Diş Tedavileri

Yapısı bozulmuş, kırılmış, çürükten dolayı büyük oranda şeklini kaybetmiş dişler için estetik dolgu çok iyi bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemi ya da farklı bir kaplama yöntemini düşünen hastalar Balıkesir porselen lamine dişler konusunda hizmet veren merkezimizi arayarak bir randevu alabilir. Bizden diş tedavileri konusundaki her türlü sorun için yardım alabilirsiniz.
Balıkesir Estetik dolgular, doğal diş görünümüne yakın ve benzer sertliktedir. Eğer uzman bir hekim tarafından yapılırsa hasta bunları uzun süre kullanmakta bir sorun yaşamaz. Size en uygun tedavi yöntemini önerebilir ve bunları en iyi şekilde yapabilirler.

Uzman ve Deneyimli Hekimler

Diş tedavileri genelde bütün hastaları korkutur. Tedavi sırasında gereken önlemler alınmazsa ve hasta yeterince uyuşturulmazsa ağrı yaşayabilir. Ama merkezimizde bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Bazen de asıl sorun, hasta için yanlış tedavi yöntemlerinin uygulanmasıdır. Bu konuda da size ancak deneyimli bir hekim yardımcı olabilir. Balıkesir'de diş tedavisi sağlayan ekibimize diş tedavileri, kaplama yöntemleri, çene ve eklem rahatsızlıkları ortodonti , implant ve dişeti rahatsızlıkları konusunda başvurabilirsiniz. Gerekli incelemelerden sonra size uygun tedavi yöntemi seçilebiliriz.

Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56