Gülüş Tasarımı

Yüz estetiğinizin en önemli parçalarından birisi de dişlerinizdir. Beyaz, iyi bir dizilime sahip ve göz alıcı dişler karşınızdaki insanın tüm dikkatini üzerine toplayabiliyor. Kusursuz bir cilde, mükemmel yüz hatlarına sahip olsanız da, estetik bir diş yapısına sahip değilseniz bu bütünlük bozuluyor. Bunun için son yıllarda diş hekimleri tarafından gülüş tasarım uygulamaları yapılıyor.

Gülüş tasarımı diş ve diş eti orantısızlığı, şekilde ya da biçim bozukluğu gibi estetik sorunlarda uygulanıyor. Güzel ve etkileyici bir gülüş için bazı tedaviler yapılıyor. Ve bunun sonucunda hem yüz estetiğinizde var olan eksilik ortadan kakıyor, hem de güzel bir gülüşe sahip olmak sizlere büyük bir özgüven duygusu kazandırıyor. 

Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı estetik diş hekimliği tedavilerinden en çok bilinen ve tercih edilen uygulama olarak biliniyor. Çeşitli birçok nedene bağlı olarak diş ve diş eti yapılarınızda bazı bozukluklar olabiliyor. Bu bozuklukların giderilmesi ve yüz hatlarınıza v yüz şeklinize göre size en çok yakışan dişlerin yapılması gülüş tasarımı olarak geçiyor. Komplike bir uygulama olan gülüş tasarımında birçok işlem bir arda uygulanıyor. Balıkesir gülüş tasarım uygulamalarında bu detayları bulabilirsiniz.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Balıkesir gülüş tasarımı uzman diş hekimleri tarafından yapılıyor. Her estetik operasyonda olduğu gibi gülüş tasarımı uygulamalarında da hasta ve doktorun iyi bir iletişime sahip olması gerekiyor. Hastanın estetik beklentilerinin ne olduğu çok önemlidir. Bu beklentilerin ne oranlarda karşılanabileceği hasta ve doktor arasında açık bir şekilde görüşülmelidir.

Gülüş tasarımı uygulamalarında iki farklı değerlendirme yapılıyor. Birisi beyaz estetik adı verilen ve dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği iken, diğeri pembe estetik adı verilen dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği oluyor. Bu iki bölgenin de bir biriyle uyum halinde olması gerekiyor. Bunun için öncelikle bir fotoğraf çalışması yapılarak dişetlerinin seviyesinin belirlenmesi sağlanıyor. Ardından hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği planlanıyor. Son olarak dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri radyografik olarak inceleniyor ve buna göre en uygun tedavi planlaması yapılıyor. 

Gülüş tasarımında yüz şekli önemli midir?

Gülüş tasarımında yüz şekli önemlidir. Çünkü dişler, gülüş ve yüz şekli bir bütündür. Bu bütüne göre, herkes için farklı bir estetik planlaması yapılmalıdır. Gülüş tasarımı uygulamalarında cinsiyetin de büyük bir önemi vardır. Çünkü kadın ve erkekler farklı yüz yapılarına ve buna bağlı olarak diş yapılarına sahiptir. Gülüş tasarımında bu detay diş hekimlerinin dikkat ettiği noktalardandır. 

Gülüş tasarımı tedavileri ne kadar zaman alır

Gülüş tasarımlarında tedavi süresi her hastaya göre farklılık gösteriyor. Diş yapısı ve hastanın diş şikayet boyutu tedavi sürecini etkiliyor. Kimi gülüş tasarımı uygulamaları bir gün içerisinde tamamlanırken, kimi uygulamalarda bu süreç 15 güne kadar çıkabiliyor. Diş yapınızda yoğun bir bozukluk yoksa Balıkesir gülüş tasarımı ile kısa sürede muhteşem gülüşlere sahip olabilirsiniz. 


Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56