Zirkonyum Dişler

Zirkonyum diş hekimliği tedavilerinde kullanılan bir malzemedir. Sağlamlığı, opak beyaz yapısı ve ışık geçirgenliği en çok tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Doku dostu olan Zirkonyum dişler estetik ve protetik tedavilerde çok güzel sonuçlar veriyor. Yüksek dirençli, renk bütünlüğünü tamamlayan, alerjik reaksiyonlara sebep olmayan ve sıcak soğuk hassasiyetin olmadığı doğal bir ürün olarak biliniyor.

Zirkonyum diş nedir?

Zirkonyum dişler klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metaller yerine kullanılan beyaz renkli alaşımlardır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanımı yaygınlaşan zirkonyum dişler estetik kaygısı olan hastalar için önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Neden Zirkonyum diş tercih edilmeli?

Zirkonyum dişler estetik bir yapıya sahiptir. Beyaz ve opak rengi sayesinde dişlerde bir bütünlük sağlar. Ve birçok farklı diş tedavisinde rengi nedeni ile tercih edilir. Renginin yanında sağlam ve dayanıklı yapısı onu değerli kılar.

Zirkonyum dişler hangi tedavilerde kullanılır?

Zirkoyum dişler Balıkesir diş hekimliği tedavilerinde çok yaygın olarak kullanılıyor. Beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen ve ileri düzeyde renk değişimine maruz kalmış dişlerin tedavisinde tercih ediliyor. Ortodontik tedavi yöntemini tercih etmeyen ve diestema gibi ayrık ya da çapraşık diş sorunları yaşayan kişilerin estetik tedavilerinde kullanılıyor. Yapısı bozulmuş eski dolgularda, aşırı madde kaybı yaşayan dişlerin restorasyonunda, arka grup dişlerin köprü ve kaplama uygulamalarında ve ön grup dişlerin implant üstü protez çalışmalarında büyük bir verimlilik sağlıyor.   

Zirkonyum dişin sağladığı avantajlar nelerdir?

Zirkonyum maddesi Balıkesir diş hekimliği tedavilerinde ihtiyaç duyulan birçok özelliğe sahip bir maddedir. Bu nedenle birçok tedavi uygulamasında büyük avantajlar sağlıyor. Sahip olduğu ışık geçirgenliği özelliği sayesinde dişlerde doğal bir görünüm elde ediliyor. Çünkü sağlıklı ve doğal dişlerin minesi ışığı tamamen geçiriyor. Sahip olduğu renk ve geçirgenlik özelliği dişlerin yapay ve cansız görüntüden uzaklaşarak doğal bir görünüm elde etmesini sağlıyor. 

Zirkonyum dişler diş etleri ile uyumlu mudur?

Zirkonyum diş dokusuyla uyumlu ve diş dostu bir malzemedir. Balıkesir zirkonyum diş uygulamalarında diş etlerinde morarmaya benzer bir renklenme kesinlikle görülmez. Ve diş eti çekilmelerine neden olmaz.

Zirkonyum diş tedavisi ne kadar sürer

Zirkonyum diş tedavisinde hastanın diş etlerinin durumu çok önemlidir. Eğer diş etlerinde bir sorun yoksa yapılan Zirkonyum diş tedavisi bir haftada tamamlanmaktadır.

 
Zirkonyum dişlerin ömrü ne kadardır

Zirkonyum dişlerin ömrü bakımlarınıza bağlıdır. Onlara ne kadar iyi bakarsanız, o kadar uzun yıllar çok sağlıklı ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bakım ve kontrollerini düzenli olarak yapmanız Zirkonyum dişlerinizin ömrünü belirliyor.

 


Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56