Çocuk Diş Hekimliği


Çocuk diş hekimliği alanının bir diğer ismi pedodontidir. Çocukların ağız sağlığı ve diş sorunları konusunda her türlü hizmeti veren bu alanda uzmanlaşma da deneyim gerektirir. Çocuk diş hekimleri bebeklikten on sekiz yaşına kadar bütün çocukların diş ve dişeti rahatsızlıkları ile ilgilenir ve uygun çözümler getirir.

Dişlerde meydana gelen her türlü çürük ve kırılma, diş çekimi ve yüzeyinin temizlenmesi problemi, florid yöntemleri ve uygulamaları, ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim vermek gibi sorunlar ve konular çocuk diş hekimlerinin uzmanlık alanına girer. Çocuk diş hekimleri dişçilik fakültesini tamamladıktan sonra, dört yıl da çocuk psikolojisi ve eğitimi konusunda ayrıca bir eğitim alır.

Çocuk Diş Hekimi Nasıl Seçilir?

Çocukların ağız ve diş sağlığı çok ciddi bir sorundur. Çocukluktan beri yaşanan diş problemleri ileride çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden bu konuda tam ve etkili bir eğitim vermek önemlidir. Hemen herkes diş hekimlerinden ve diş tedavisinden korkabilir.

Çocuklar ise bu konuda ayrıca korkar. Bu yüzden çocuk diş hekimleri çocuklar konusunda ayrıca özenli ve profesyonel davranmalıdır. İşlerini sevmeli ve çocuklarla ilgilenme konusunda sabırlı davranmalıdır. Aileler de çocuk diş hekimi seçiminde özenli davranmalı ve doğru bir hekim tercihi yapmalıdır.

Diş Hekimliği Diş Çürüğü Tedavisi Demek Değildir

Diş hekimliği çok geniş bir alanı kapsar. Sadece diş çürüklerini ve diş ağrısını geçiren bir alan olarak düşünülemez. Ağız ve diş yapısı, çene ve eklem hastalıkları, diş yapısındaki sorunlar, diş çürümeleri ve nedenleri, diş kaybı, dişeti rahatsızlıkları gibi çok farklı sorunlarla ilgilenen bir alandır. Çocuklarda yaşanan diş sorunları ise, daha özel bir çalışma gerektirir.

Çünkü çocuklar tam olarak sorunlarını anlatmakta başarılı olamaz. Bu yüzden hekimin ayrıca deneyimli ve sabırlı olması gerekir. Diş ve diş eti hastalıkları konusunda da çok uzmanlaşmış olması ve deneyimli olması şarttır. Çocuklarını dişçiye götürmek isteyen bir aile bu konuda iyi bir araştırma yapmalı ve profesyonel bir yere gitmelidir. Porselen lamine dişler de hem sağlam hem de estetik duran çözümlerdir.
Diş ve Diş Eti Sorunları

Genel olarak bütün diş ve dişeti rahatsızlıkları ve çocuklarla ilgili diş sorunları için arayabileceğiniz merkezim Balıkesir'de hizmet veriyor. Çocuk diş hekimliği konusunda uzman bir kadroya sahibiz ve çocuklarınızı bize çekinmeden getirebilirsiniz.

Onlar için güvenli ve hijyenik bir ortam sağlayan merkezimiz hemen her türlü problem konusunda deneyimli hekimlerden oluşuyor. Balıkesir porselen lamine dişler konusunda da hizmet veren doktorlarımız hem yapısal ve çürümeden kaynaklı hem de estetik sorunlar için kusursuz bir hizmet sunuyor.

Zirkonyum ve Porselen Lamine Dişler


Dişlerin yapısal ve çarpıklıktan kaynaklı sorunları nedeniyle, başvurulan yöntemlerden olan zirkonyum ve porselen lamine dişler konusunda da uzman bir merkez seçmelisiniz. Bu tür kaplama yöntemlerini uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmak isterseniz, deneyimli ve profesyonel bir hekime başvurmalısınız. Zirkonyum dişler son yıllarda tercih edilen ve rengi diğer dişlere benzer olan kaplama yöntemleridir.


Diş ve Dişeti Hastalıkları

Çocuk diş hekimliği, merkezimizden randevu alarak muayene olabilir ve tedaviler hakkında bilgi alabilirsiniz. Pedodonti işlemleri gerektiği gibi yapılır ve düzenli kontrol edilirse uzun bir süre kullanılabilir. Her iki yöntem de hastanın rahat ve konforlu hissetmesini sağlar ve estetik olarak mükemmel tercihlerdir. Estetik sorunlar ve çocuk diş hekimliği konusunda bize başvurabilir ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56