Porselen Lamina

Porselen Lamine Dişler

Porselen lamine dişler bir diğer ismiyle yaprak kaplama, son zamanların en yaygın kullanılan diş tedavilerinden birisidir. Son derece geçirgen bir yapıya sahip olan porselen dişler doğal dişlere oldukça yakın bir görünüm sergiler. Estetik amaçlı tedavilerin arasında en iyilerinden birisidir. Uygulanması sırasında ise dişte ufak bir yuva yeterli olur ve bu açıdan aynı zamanda işlevseldir. Yaparken herhangi bir dişin büyük bir oranda kesilmesine gerek yoktur. Porselen lamine dişlerin yüzeyleri çok pürüzsüzdür. Sigaradan dolayı sararma, ya da plak ve diş taşı gibi sorunlar bu tür dişlerde çok az görülür. Son olarak aşınmaya karşı çok dirençli olmaları da, porselen dişlerin en önemli avantajları arasındadır.

Hangi Durumlarda Porselen Lamine Dişler Tercih Edilir?

Özellikle dişlerin biçimi ve formundan memnun olmayan kişiler için en çok önerilen iki tedavi zirkonyum dişler ya da porselen dişlerdir. Bu iki tedavinin en çok kullanıldığı sorunlardan birisi de dişlerdeki sararma ve renk değişimleridir. Eğer diş hekimindeki diğer beyazlatma tedavileri bir sonuç vermediyse siz de porselen lamine diş tedavisi için başvurabilirsiniz. Aralıklı dişler, dolgunlardan dolayı yapısı bozuk görünen ön dişler, kırık ya da aşınmış dişler, genetik olarak gelen yapısal bozukluklar, eğrilik ve çapraşıklık gibi bütün diş sorunlarında en çok kullanılan tedavilerden birisi de porselen dişlerdir.Porselen Lamine Diş Tedavisi

Diş tedavilerinde hastaları kaygılandıran en önemli sorunlardan birisi de tedavi süresi ve tedavinin uzun sürmesidir. Son yıllarda bu konuda önemli gelişmeler yaşandı ve pek çok diş sağlığı merkezi tedavi süresini oldukça kısalttı. Uzun yıllardır Balıkesir porselen lamine dişler konusunda tedavi hizmeti veren merkezimiz de bu konuda hızlı çalışan ve en kısa sürede tedavi hizmeti vermeye çalışan yerlerden birisidir. Merkezimizde porselen lamine dişler üç ya da dört seansta tamamlanabiliyor. Balıkesir zirkonyum dişler konusunda da kısa süreli tedavi görebilirsiniz. Her iki tedavi için de çok uzun sürmeyen bir program uyguluyoruz.

Porselen Dişlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Uzman hekimlerimiz her türlü diş tedavisinde deneyimli olduğu için, merkezimizden diş tedavisi konusunda kesin ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz. Ayrıca hangi tedavi yönteminin size daha uygun olduğu konusunda uzmanlarımızla birlikte karar verebilirsiniz. Porselen dişler konusunda hizmet aldıysanız, daha sonraki süreçte dişlerinize nasıl bakmanız gerektiği konusunda da size bilgi verilecektir.
Dişlerinizi her zaman fırça ve diş ipi yardımıyla temizlemelisiniz. Porselen dişler de bu şekilde çok uzun süre rahat bir şekilde kullanılabilir. Eğer ön dişlerde porselen diş tedavisi yapılmışsa bu dişlerle sert bir şey çiğnemekten kaçınmalısınız. Pek çok kişinin sorunu olan diş sıkma ve gıcırdatma sorunu yaşıyorsanız uyurken gece plağı kullanabilirsiniz. Eğer iyi bakar ve düzenli olarak kontrole gelirseniz dişlerinizi istediğiniz kadar uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Balıkesir Gülüş Tasarımı

Gülüş estetiği içerisinde yer alan porselen ve zirkonyum diş tedavileri ile bu sorunları çözmek mümkündür. Sağlıklı bir ağza sahip olmak ve gülerken dişlerinizin yapısını dert etmemek için yapmanız gereken tek şey hekiminizle iletişime geçmektir. Sizin için hemen bir tedavi planı yapılır ve bütün sorunlarınızı kısa sürede çözülür Herkesin rahat bir şekilde gülmeye ve sağlıklı dişlere sahip olmaya hakkı vardır.

Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56