Diş Protezleri


Hareketli Diş Protezleri Nedir?

Diş protezleri kısmı veya tam dişsizlik vakalarının tedavisi için kullanılan apareylerdir. Zamanla çürük veya dişeti hastalıklarına bağlı diş kayıplarını tedavi edebilmek için kullanılırlar.

Diş Protez Çeşitleri Nelerdir?

* Hareketli Diş Protezleri

* Sabit Diş Protezleri

* İmplant üstü hareketli ve sabit diş protezleri

Diş protezleri fiyatları

Diş protez fiyatları protezin türüne, ağızdaki mevcut diş sayısına, protez üzerinde kullanılacak materyalin türüne göre değişiklik gösterebilir. Gerekli bilgiyi muayene sonrası hekiminiz verecektir.


Diş protezleri nasıl temizlenir ?

Hareketli diş protezleri günlük olarak her yemekten sonra çıkarılıp temizlenmeli, mevcut dişler de fırçalanmalıdır. Protezler belli aralıklarla temizleyici tabletlerle de temizlenebilir. Sabit protezler ise ara yüz temizlik ürünleriyle her yemekten sonra düzenli olarak temizlenmelidir.

Diş protezlerinin yapım aşamaları nelerdir?

Diş protezlerinin yapımı için ağız içi yapılacak detaylı muayene şarttır. Muayene sonrası çekilecek ve tedavi edilecek dişlere karar verilir. Eğer ağızda dişler bırakılacaksa bu dişleri yapılacak proteze göre uyumlamak gerekebilir. Kalan dişler mutlaka sağlığına kavuşturulmalıdır. Gerekli dişlerin kesimlerini takiben ölçü aşamaları başlar. Gerekli ölçüler alındıktan sonra protezin uyumlama ve prova aşamaları başlar. Bu aşamalar için hastanın 3-4 seans gelmesi gerekebilir. Bu provalar protezin hatasız şekilde kullanılabilmesi için şarttır. Son aşama protezin uyumlanması ve teslim aşamasıdır. Protez diş fiyatları protez tiplerine göre değişiklik gösterebilir.


Diş Protez fiyatlarını etkileyen unsurlar nelerdir?

Diş protez fiyatlarını etkileyen faktörler

* Protezin türü

* Ağızdaki mevcut dişler ve bu dişlere uygulanacak işlemler

* Protezde kullanılacak metal ve diş seçimleri

 


Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56