Çene Eklem Rahatsızlıkları

Çene Eklem Rahatsızlıkları Tedavisi

Uyurken diş gıcırdatma ya da günlük hayatta çeneyi çok sıkma gibi problemler hemen fark edilmez. Hastanın kendisi konforlu hissetmese de bunun bir problem olarak ortaya çıkması, genelde başka bir rahatsızlığa yol açmasından dolayıdır. Bu gibi sorunlar çene yapısından kaynaklı sorunlardır. Uzun süre tedavi edilmediği takdirde çene eklem rahatsızlıkları dişlerde çatlama, kırılma, sallanma ve hassasiyet gibi pek çok soruna yol açabilir.
Diş sinirlerinde meydana gelen sorunlar ve baş ağrısı da bu gibi yapısal sorunlardan kaynaklı olabilir. Eğer sorun çocuklarda yaşanıyorsa bu genelde diş ve ağız yapısının değişmekte ve oluşmakta olduğundan dolayı daha doğal karşılanır. Ama yetişkin bir kişi bu sorunları yaşıyorsa mutlaka doktora görünmelidir.

Çene Eklem Rahatsızlığı Hangi Bölgeleri Kapsar?

Çene ve eklem rahatsızlıkları denince akla gelen ilk bölgeler, boyun ve baştaki kasların büyük bir kısmı, diş, çene eklemi, yanak, çene kemiği, çiğneme kası, tükürük bezi ve dudaklardır. Bu yüzden bu tür rahatsızlıklar uzmanlık gerektiren ayrıntılı hastalıklardır. Son yıllarda bu tür sorunlardan doktora başvuran hasta sayısı artmıştır. Bunun tek bir nedeni vardır.
Genel olarak bu tür sorunlar şimdiye kadar ihmal edilmiş olan sorunlardır. Teknoloji ve bu konudaki bilgi geliştikçe artık bu tür sorunlar da daha kolay çözülebilen sorunlar haline gelmiştir. Daha önceleri bu alanda uzmanlık gelişmediği için genelde sorunların çözümünde de geç kalınmaktaydı. Zirkonyum dişler ve diğer kaplama dişler konusunda da bizden yardım alabilirsiniz.

Çene ve Eklem Rahatsızlığı Nasıl Belli Olur?

Herhangi bir kişi sürekli olarak ya da çoğunlukla, kulağının ön tarafında, boynundaki ve yüzündeki kaslarda ya da şakaklarında birdenbire başlayan ve gittikçe bir ağrı hissediyorsa çene ya da eklemleriyle ilgili bir sorunu vardır. Yüzdeki yorgunluk ve ağrı hisleri de genelde çene rahatsızlığı sonucundadır. Ayrıca Balıkesir porselen lamine dişler ve buna benzer her tür estetik sorunu için de bizi arayabilirsiniz.

Çiğnerken ağrı hissetmek, esnemede zorluk, çenenin sadece bir yöne doğru kayacak biçimde açılması, dişlerde ağrı, yüzdeki şişlik, kulaklarda ağrı veya çınlama, duymada ve kulaklarda diğer sorunlar, dişlerin düzgün bir şekilde kapanmaması, göz çevresinde ve başta ağrı, baş dönmesi ve çiğneme ile ilgili sorunlar çene rahatsızlıkları sonucunda meydana gelen sorunlardır. Bu tür sorunlar sonradan meydana gelebileceği gibi, doğuştan getirilen sorunlar da olabilir.Diş Eti ve Çene Hastalıkları

Uzun zamandır diş eti, diş, çene ve eklem rahatsızlıkları konusunda çalışan merkezimizde bu gibi sorunların hepsi tedavi edilmektedir. Çene, eklem ve dişeti rahatsızlıkları yapısal olarak farklı sorunların belirtileri olabileceği gibi, başka hastalıklarla da bağlantılı olabilir. Bu yüzden kısa sürede tedavi edilirse hastanın fizyolojik sorunları ilerlemeden çözülür. Bazı hastalar da dişlerinin görüntüsünden şikayetçidir. Bu durumda da porselen lamine dişler gibi kaplama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Diş eti, çene ve dişlerle ilgili her türlü sorun için bizimle görüşebilirsiniz.

Diş Tedavisi Sizi Korkutmasın

Balıkesir zirkonyum dişler konusunda tedavi veren merkezimizin alanında profesyonel uzmanlardan oluşan deneyimli bir kadrosu var. Diş ve dişeti konusundaki her türlü hastalık uzmanlarımız tarafından kısa sürede çözülebilir. Gülüş estetiği kapsamına giren bu tür problemler de çok rahatsız edicidir ve her zaman sorun yaratır. Diş tedavisi genelde masraflı ve uzun süreli olduğu tahmin edildiği için korkutucu gelir. Ama merkezimizde çalışan uzmanlarımız sizin her türlü sorununuza en kısa sürede yanıt verebilmek için profesyonel bir hizmet vermektedir. Bizi ararsanız en kısa sürede tedaviniz başlayabilir.

Soru-Cevap ve Yorumlar

Merih Özüdoğru
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?
2021-04-26 09:30:56
Merih Özüdoğru
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?
2021-04-26 09:30:56
Nihal Ceylan
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .
2021-04-26 09:30:56