Balıkesir Dent 266
Balıkesir Özel Diş

İmplant Tedavisi

Buradasınız : Anasayfa / Tedavilerimiz / İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Implant (vidalı diş, diş implantı) Nedir?

Implant kaybedilen, eksik dişlerin yerine uygulanan özel titanyum kaplı sistemlerdir.

Dental implantların avantajları nelerdir?

Günümüzde implantlar sayesinde birçok tam veya kısmi dişsiz hasta kaybettikleri dişlerini kazanmaktadır.

Tam dişsiz vakalar dişli hale getirilebilmekte veya protezlerinin hareket etmesinden şikayetçi olan hastaların protezleri implantlara tutturularak hareketleri sınırlandırılmaktadır.

Kısmi dişsizlik vakalarında boşluğun kapatılması için komşu dişlerin kesilmesi engellenmekte böylece doğal dişlerin zarar görmesine gerek kalmamaktadır.

Herkese implant yapılabilir mi?

Her hastaya implant yapılmaz. Genel sağlık durumu bozuk, çene kemiği yapısı uygun olmayan, kötü alışkanlıklara sahip bireylere implant uygulanmaması daha doğru olacaktır.

Implantlar Nasıl Uygulanır?

Implantlar lokal anestezi altında ağrı duymadan özel cerrahi tekniklerle uygulanır. Hastanın hekime başvurusunu takiben gerekli bilgiler hastadan alınır. Daha sonra ağız içi, ağız dışı ve radyolojik tetkiklerin ardından implant yapılacak bölge, cerrahi teknik ve implant sayısı hakkında karar verilir.

Cerrahi işlem lokal anestezi altında hastanın bilinci açık bir şekilde ağrı duymadan yapılır. Implant uygulanması özel cerrahi teknikler gerektiğinden dikkatli ve bilirkişiler tarafından uygulanmalıdır. İmplant cerrahisi sadece implantın yerleştirilmesiyle değil dokuların şekillendirilmesi gerekirse de kemik dokusunun arttırlıması gibi bazı yan işlemleri de içerir. İşlemler karmaşık olsa da diş çekiminden daha az travmatiktir ve hasta tarafından kolay kabul edilir.

Implant Uygulandıktan Sonra Ne Zaman Dişlerim Takılır?

Implant uygulamasını takiben 3 ay boyunca implantların kemikle tam olarak birleşme(osseointegrasyon) süreci beklenir. Bu süre sonunda implant üstü dişlerin yapım süreci başlar. Dişlerin yapılması da yaklaşık 1-2 haftalık bir sürede tamamlamır. Bu süreler kişiden kişiye ve yapılacak dişlere göre farklılık gösterebilir. Uygun vakalarda implant uygulandıktan sonra 1 hafta içinde dişler takılabilirken bazı hastalarda yaklaşık tedavi süresi 6-9 ay olabilir.

Implantlar Uygulandıktan Sonra Dişler Takılana Kadar Dişsiz mi Gezeceğim?

Implant uygulandıktan dişlerinizin takılacağı süreye kadar bölge uygunsa geçici protezlerle bu süre atlatılır.

Implant Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doktorunuzun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, verilen hijyen eğitimleri, tavsiyeler ve randevulara gerekli önem gösterilmelidir.

Implant Uygulaması Sonrası Şikayetim (Ağrı şişlik vs) Olur mu?

Implantlar cerrahi olarak yerleştirildikleri için operasyonu takiben bölge de bir miktar şişlik ve operasyondan 2-3 saat sonra hafif bir ağrı oluşabilir. Bu şişlik ve ağrının düzeyi kişiden kişye göre değişse de hastaların tamamına yakınında ağrı kesici kullanımını takiben bu şikayetler hızla ortadan kaybolmaktadır.

Dental implant ücreti fiyatı nedir- Balıkesir implant fiyatları?

Balıkesir Implant ücretleri uygulanacakları bölge, sayı, cerrahi çeşidi ve kullanılacak biyomateryallere göre değişiklik göstermektedir. Gerekli bilgiyi doktorunuz muayene sonrası verecektir.

All on four implant tedavisi

Son yıllarda diş hekimliği alanında çok önemli gelişimler yaşanıyor. Çok başarılı tedavi yöntemleri ile birlikte her tür diş tedavisi ve estetik çalışmaları yapılıyor. İmplant tedavileri ise diş hekimliği alanında ulaşılmış olan en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olarak biliniyor. Hastalanmış ya da kaybolmuş dişlerin yerini doldurmak için geliştirilen bu yöntem ile çok uzun süreli ve çok sağlıklı bir çözüm bulunmuş oluyor. 

All on four implant tedavisi ise bu alanda uygulanan en iyi yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tam dişleri olmayan hastalarda, belirli açılardan yerleştirilen dört adet dental implantın üzerine diş protezlerinin aynı günde sabitlenmesi işlemini kapsıyor. 

All on four implant nedir

Balıkesir All on four implant tekniği yaklaşık olarak on yılı aşan bir süredir kullanılıyor. Ve bilimsel olarak başarısı kanıtlanmış bir teknik olarak kabul görüyor. Bu yöntemde 2 tane implant çenenin arka bölgelerine yerleştirilirken, diğer 2 implant ön tarafa yerleştiriliyor. Bu yöntem için cerrahi tekniklere ihtiyaç duyuluyor. Hastalar All on four implant tekniği sayesinde sabah implant yerleştirilirken, akşamında geçici protezlerini taktırabiliyor. Böylelikle hastalar hiç dişsiz yaşamıyor.   

All on four implant tedavisi nasıl yapılır?

Balıkesir All on four implant tedavisinde uygulamaya başlamadan önce hastalardan ölçü alınarak geçici protez dişer hazırlanıyor. Daha sonra lokal anestezi altında hastanın çekilecek dişleri çekiliyor. Ve buralara implantlar yerleştiriliyor. Ve yapılan geçici protezler implantların üzerine yerleştiriliyor.

All on four implant tedavisinin özellikleri nelerdir?

Balıkesir All on four implant tedavisi bazı önemli özelliklere sahiptir. Diğer tüm uygulamalardan farklı olarak sahip olduğu bu özellikler onu en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi yapıyor. İşte All on four implant tedavisinin özellikleri;

  • Bu yöntem tam dişsiz olan hastalara aynı gün tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabiliyor.
  • Bu yöntem içerisinde sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi ileri düzey cerrahi işlemlere ihtiyaç olmayabiliyor.
  • Her bir All on four implant tedavisi kişiye özel olarak uygulanıyor.
  • All on four implant protezleri temizlik ve bakım açısından klasik implant üstü protezlere göre daha kolay oluyor.
  • Hareketli diş protezi kullanamayan ve ulantı refleksi olan hastalar için uygun oluyor.
  • All on four implant dizaynı tam diş protezlerine göre daha farklı ve kullanışlı oluyor.
  • All on four implant tedavilerinde seanslar çok daha kısa sürelerde tamamlanıyor.

 

All on four implant implant tekniği kimlere uygulanır?

Balıkesir All on four implant tedavisinin uygulanabilmesi için hastaların yeterli kemik hacmine sahip olması gerekiyor. Hiç dişi olmayan ve kemik hacmi yeterli olan hastalar en ideal All on four implant hastalarıdır. Aynı zamanda hastaların dental implant ameliyatına teşkil edecek bir durumlarının bulunmaması gerekiyor. 


Soru-Cevap ve Yorumlar

Ayse
S: merhaba ücretlerde taksit oluyor mu

C: Merhabalar ödeme seçenekleri tedavilere göre değişmektedir.Ayrıntılı bilgi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-10-19 22:50:45
Eda D.
Balıkesir de ortodonti alanında dr Elif Anbarcıoğlu'nu tek geçerim. Çok sabırlı çok güleryüzlü bir hekim.
2023-08-06 21:52:52
Mustafa S.
Sn Emrah Anbarcıoğlu, Elif Anbarcıoğlu ve tüm ekibine çok teşekkür ederim. Balıkesirde harika bir diş klinği.

C: Çok teşekkür ederiz
2023-07-29 13:50:33
Deren S.
Balıkesirde şeffaf plaklarla ortodontik tedavi yapıyormusunuz. invisalign sanırım

C: Merhabalar evet şeffaf plaklarla ortodontik tedavi ortodonti uzmanımız tarafından yapılmaktadır.
2023-07-22 23:54:53
Osman Ö.
25/11/2022 Tarihinde Radyoterapi Tedavim bitti.Kontrol sonuçlarım temiz çıkıyor.Çene kilitlenmesi sorunu yaşadım.Tedavisi mümkün müdür?

C: Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Eklem sorunlarının tedavileri mümkün ancak muayene etmeden kesin bir şey söylemek zor. Ortodonti uzmanımızdan muayene için randevu alabilirsiniz.
2023-06-11 22:26:08
Esra Ö.
Eşim tonsil CA atlattı ama aldığı ışın ve Kemoterapi çenesine zarar verdi ağzını acamiyor bu durumun düzelmesi mümkün müdür?

C: Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Eklem sorunlarının tedavileri mümkün ancak muayene etmeden kesin bir şey söylemek zor. Ortodonti uzmanımızdan muayene için randevu alabilirsiniz.
2023-06-11 22:26:27
Hasan K.
Sayın hocam ben alt ve üst all on four yaptırmak istiyorum ama öncelikle fiyat bilgisi almak istiyorum ve sanırım size yakında evim

C: Merhabalar all on four da bir kaç farklı konsept var ve çene yapımıza göre planlama, fiyatlandırma değişiyor. İlk muayeneden sonra detaylı bilgi verebiliriz.
2023-06-04 13:08:15
Reyhan Ö.
Merhaba 15 yaşındaki oğlumun ön dişleri için restoratif bölümüne yönlendirdiler bu konuda hizmet veriyor musunuz acaba teşekkürler...

C: Merhabalar, evet restoratif tedaviler kliniğimizde yapılmaktadır.
2023-04-27 22:49:50
Gamze T.
Çok diş sıkıyorum massater botoks yapıyormusunuz

C: Kliniğimizde massater botoks uygulanmaktadır.
2023-04-09 21:14:15
Emine Y.
Eski amalgam dolgularımda çürükler mevcut. Kliniğinizde Amalgam dolgu sökümü için smart protokol uygulanıyor mu?

C: Smart protokol kliniğimizde uygulanmaktadır
2023-04-03 22:19:35
Elif N.
Diş beyazlatması yapıyor musunuz 18 yaş altında uygulama mevcut mu

C: Diş beyazlatma işlemi kliniğimizde yapılmaktadır. Beyazlatma işlemi 17 yaş ve üstüne yapılmaktadır
2023-03-21 00:22:27
A. Aşar
İlk muayene ücreti ne kadar

C: Bilgi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-21 00:23:43
Ayşe k.
Endodonti tedavisi ortalama fiyatı ne oluyor

C: Bilgi için 0266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-09 20:52:07
Yener k.
Diş çekimi oldu çekimden sonra kemik dışarıya çıktı acı ve ağrı ypyr müdahale edilir mi?

C: Bu durumlarda bazen müdahale edip kemik dokuyu düzeltmek gerekiren bazen de müdahale etmeyip beklemek gerekiyor.
2023-03-08 21:10:03
İbrahim Ö.
Balıkesir ve çevresi için düşünülmüş çok güzel bir klinik,hayırlı olsun,işleriniz bol,kazancınız bereketli,Allah yardımcınız olsun .

C: Çok teşekkür ederiz
2023-03-08 01:09:43
Busra k.
İlk muayne ucreti nedir

C: 0266 260 122 no'lu telefondan ilk muayene hakkında bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
ZEYNEP K.
ÜCRETLERİNİZ YÜKSEK AMA KALİTELİ HİZMET GİRİŞ PERSONELİ ÇOK GÜLER YÜZLÜ ELLERİNDEN GELİNCE YARDIMCI OLDULAR VE COK TEMİZ KLİNİK

C: Çok teşekkür ederiz
2023-03-08 01:09:43
Nurcan y.
Ben agustos ilk haftasına randevu yapmak isterim tek disim icin imalat istiyorum

C: Randevu için 0 266 260 12 22 no'lu telefondan iletişim kurabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Seymen ö.
Diş ağrısı yaşıyorum

C: Geçmiş olsun. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Arzu C.
Merhabalar 24tane zirkonyum fiyati bilgisi alabilirmiyim

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
ramazan k.
beyazlatma ne kadar zamanla kalıcı oluyor ve fiyat öğrenebilirmiyim

C: Beyazlatma işlemi çay kahve sigara gibi diş boyayıcı ürünlerden uzak durmanıza bağlı olarak uzun süre gitmektedir. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Gülcan K.
Takılan implanti sökme operasyonu yapıyor musunuz?

C: İmplantların sökülmesi veya cerrahi tedavilerini yapmaktayız. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Bekir S.
Sağ alt arka tarafa diş yok 2 ad implant yaptırmak istiyorum fiyat ne olur kaç gün sürer

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Ahmet o.
Sedasyon yapiyor musunuz

C: Kliniğimizde sedasyon işlemi yapılmamaktadır.
2023-03-08 01:09:43
Turgay b.
Daha protes yaptirdim ama ağiz diş etlerin geri çekilme oldu buna nasil önlem alabiliriz veya nasil diş yaptiririz saygilar

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Hatice A.
18 yaş üzerindeyim çarpık diş sorunum var tek çene diş teli fiyatini öğrenebilirmiyim

C: Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Bedia e.
Yirmilik diş çekimi ne kadar

C: Yirmilik diş pozisyonuna göre değişmekte. Muayene için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Serkan a.
Hocam merhaba tartar temizliği ortalama fiyat ne kadar

C: Fiyat için 0 266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Abdullah A.
Dis çekimi ve dolgu fiyat nedir


C: Fiyat için 0 266 260 12 22 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Arif murat y.
Dişlerimi yaptırmak istiyorum sigortam var dişleri yaptıracağım zaman ücret odeyecekmiyim

C: Sigorta poliçeniz diş tedavilerini kapsıyor ise tedavi ücretini sigortanızdan alabilirsiniz.
2023-03-08 01:09:43
Gülsüm G.
Gömülü diş tedavisinin ortalama fiyatı nedir?

C: Dişin poziyonuna göre ameliyat ücretleri değişmekte. Bilgi için 0266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz
2023-03-08 01:09:43
Mesut t.
Muayene ücreti ne kadar

C: Bilgi için 0 266 260 12 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz.
2023-03-08 21:11:26
Fatma ö.
41 yaşındayım bence ileri çapraşıklık var hala şansım var mı nekadar sürer tedavi teşekkürler

C: Ortodontik tedavi her yaşta yapılabilinir. Tedavi süreci hakkında bilgiyi muayeneden sonra verebiliriz. 0266 260 12 22
2023-03-08 01:09:43
Halenur a.
Gülüş tasarımı fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim

C: Uygulanacak diş sayısı ve malzemeye göre değişiyor. Sİze uygun malzemeye muayene ile birlikte karar veriyoruz. Bilgi için 0 266 260 12 22
2023-03-08 01:09:43
Ahmet S.
Çocuk Süt Dişlerinin Kontrolü İçin Neler Yapabiliriz?

C: Düzenli fırçalama ve 6 aylık kontroller ile çocuk diş ve çene gelişimi takip edilmelidir.
2023-03-08 01:09:43
Merih Ö.

Lamina Diş Kaplama Yapıyor musunuz?

C: Evet, kliniğimizde Lamina porselen ve gülüş tasarımı uygulamaları yapılmaktadır.

2023-03-08 01:09:43
Merih Ö.
Kanal Tedavisinde Çürük Diş Kurtarılabilir mi?

C: Diş kaybına neden olmayacak kadar olan çürükler dolgu , kanal tedavisi,
 kaplama vb tedaviler ile kurtarılabilinir.
2023-03-08 01:09:43
Nihal C.
Balıkesir'de Ortodonti Konusunda Uzman Elif  Anbarcıoğlu ve Dişeti Hastalıkları, Cerrahisi ve Oral İmplantoloji Uzmanı Emrah Anbarcıoğlu ile korkularınızı yenmek için doğru adrestesiniz .

C: Teşekkür ederiz
2023-03-08 01:09:43